Registrace

Registrací souhlasím s obchodními podmínkami SVČ Lužánky.

Děkujeme!

Na Vaši adresu jmenouzivatele@poskytovatel.cz byl zaslán potvrzovací email.

Otevřete potvrzovací e-mail a dokončete registraci.

Nevíte si rady?
Zde najdete nápovědu.

Vítejte!

Vaše registrace byla úspěšně dokončena. Co dále? Vyplnit osobní profil Přidat dítě Zobrazit nápovědu

Nové heslo

Hotovo!

Změna hesla byla úspěšně dokončena
Napište nám
Máte dotaz nebo připomínku?
Využijte náš kontaktní formulář nebo pište na email dotazy@luzanky.cz.
V nutných případech nás můžete kontaktovat na tel. 734 152 858.

(S dotazy ohledně konkrétní aktivity doporučujeme obrátit se přímo na vedoucího či administrativní kontakt - kontaktní údaje najdete na stránce aktivity.)
*
povinné
*
povinné
*
povinné

Kontakty

Eliška Matušková photo
"Naděje je jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne. (Václav Havel)"

Eliška Matušková

Kontakt

549 524 137
MODRÁ TŘÍDA – učitelka MŠ, zástupkyně vedoucí pro pracoviště Žerotínovo nám. pracoviště: MŠ Lentilka - Žerotínovo náměstí, Žerotínovo náměstí 1, oddělení: Zaměstnanci - Žerotínovo nám. 1
Eliška Matušková photo
"Naděje je jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne. (Václav Havel)"

Vyrůstala jsem v Tišnově, dospívala a studovala v Brně. Pár let jsem také bydlela na vesnici, kde jsem i poprvé učila v mateřské škole.

Od mala mě to táhlo k umění, především výtvarnému. Moc mě baví i divadlo, hudba a literatura. Vystudovala jsem střední uměleckou školu v Brně, obor Grafický design a na Masarykově Univerzitě Speciální výtvarnou výchovu, kde jsem se učila způsobu práce se sociálně znevýhodněnými skupinami lidí ve výtvarných dílnách, často za použití arteterapeutických metod.

K práci v mateřské škole jsem se dostala náhodou jako dlouhodobá výpomoc při výpadku učitelky. Po prvním odpracovaném školním roce jako učitelka mateřské školy jsem se rozhodla na pozici zůstat a absolvovat pomaturitní studium v Humpolci, a to Předškolní a mimoškolní pedagogiku.

Čtyři roky jsem pracovala v MŠ Silůvky jako učitelka a u toho vedla výtvarný kroužek v základní škole pro děti od 1. do 3. třídy. K tomu jsem chvíli pracovala na výtvarném oboru v ZUŠ Šlapanice. Od školního roku 2021/2022 pracuji v Lužánkách jako učitelka v MŠ Lentilka.

Moje zájmy

Četba, pokojové rostliny, výtvarné umění a design, filmy, psychologie, seberozvoj, rekreačně sporty.

Metodický přístup

  • Spontánní hra dětí má v mateřské škole nezastupitelnou roli. Děti se učí komunikovat, řešit problémy a konflikty, začlenit se a fungovat v kolektivu, říct svůj názor, zvolit si oblíbenou činnost a  rozhodovat se o svém čase. Děti při hře pozoruji a při nesnázích jim pomáhám, aby se v nastalé situaci vyznaly, pochopily ji a funkčně vyřešily.
  • Při vzdělávání ráda děti motivuji divadlem nebo pohádkou. Na příběh potom navážu vzdělávacími aktivitami, básničkami, písničkami nebo hrami. Pokud to jde, používám názorné ukázky, někdy videoukázky.
  • Děti podporuji v samostatnosti, ale učím je i umět poprosit o pomoc, když si neví rady. Baví mě pomáhat dětem překonávat jejich strachy i vlastní hranice. Jeden z nejhezčích zážitků při této práci je, když vidím, jak dítě zvládne něco, o čem si původně myslelo, že zvládnout nejde.